7 duobutė – “Semeliškės”

7 duobutė – “Semeliškės”

7 duobutės laukas

Ši nedidelė išbandymų aikštelė reikalauja smūgiavimo tikslumo, nes veja veda į kairę. Pirmasis smūgis atliekamas tarsi į niekur, nes matosi vien tik dangus, ir tokiu būdu patikrinamas žaidėjo golfo lazdos pasirinkimas ir žinios apie smūgių ilgį. Nedidelė giraitė kairėje ir kalvos šlaitai dešinėje įrėmina aikštelę ir sudaro įspūdį, jog ji yra ilgesnė nei iš tiesų. Taigi tai – mąstančio žaidėjo golfo aikštelė!

Aikštelės smūgių indeksas -18.

 

Lauko vardo kilmė

Semeliškės – miestelis Elektrėnų savivaldybėje. Miestelis yra valstybės saugomas urbanistikos paminklas, išsaugotas senasis suplanavimas su beveik trikampe aikšte, XIX a. pabaigos gatvių tinklas.

Semeliškės garsios savo medine Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčia, pastatyta apie 1783 m., viena seniausių medinių bažnyčių Lietuvoje. Šalia šventoriaus stovi varpinė. Joje yra du XVIII a. varpai ir seniausias visoje Lietuvoje – 1442 m. varpas su gotikiniu įrašu. Šis varpas 1915 m. buvo evakuotas į Rusiją, o į Semeliškes perkeltas tik 1927 m. sausio 25 d. Varpo aukštis siekia 53 cm, skersmuo – 55 cm, jis sveria 123 kg. Šiuo metu varpas nėra naudojamas, nes yra įtrūkęs. Šventoriaus kampe yra 1857 m. pastatyta medinė koplyčia.

Dar du miestelyje lankomi ojektai – Semeliškių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvė ir XX a. pradžios vandens malūnas.