Golfo sostinė tarp keturių sostinių

Nuo seno žmones traukte traukė didybės dvasia alsuojančios vietovės. Gamta ir istorija paliko ryškų antspaudą šiame banguojančių Aukštaitijos kalvų ir Dzūkijos miškų kvapo apsuptame krašte. Dar slenkantys ledynai šioje teritorijoje suformavo žemės paviršių taip, kad jis idealiai tinka golfo aikštynui. Dabar čia yra valstybės saugomas Pipiriškių geomorfologinis draustinis. Jau III amžiuje čia, tarp Zapurvio ir Pasamanės ežerų, įsikūrė gyvenvietė su Juodakalnio piliakalniu. Visos keturios istorinės Lietuvos sostinės – Kernavė, Trakai, Kaunas ir Vilnius – kūrėsi beveik vienodu atstumu aplink šį įspūdingą žemės lopinėlį. Kadaise šiose kalvose, laukuose ir miškeliuose medžiojo Kernavės ir Senųjų Trakų didikai, šiandien šiuo gamtos stebuklu gali gėrėtis Lietuvos ir viso pasaulio golfo žaidėjai.

Sostinių golfo klubo atidarymas
2005 m. rudenį buvo atidarytos pirmosios 9 golfo aikštyno aikštelės, 2006 m. liepos 6 d. buvo pilnai įrengtas Sostinių golfo klubo namas bei likusios 9 aikštelės. 2006 m. liepos 7 d. įvyko iškilmingas Sostinių golfo klubo ir 18 aikštelių aikštyno atidarymas. Ši data yra laikoma Sostinių golfo klubo bei aikštyno gimtadieniu. Sostinių golfo klubas – tai pirmasis profesionalus 18-os duobučių golfo aikštynas Lietuvoje.

Sostinių golfo klubo veikla
Nuo 2006 m. golfo sezono Sostinių golfo klubas pradėjo kurti ne tik savo klubo, bet ir visos Lietuvos golfo tradicijas. Per pirmus gyvavimo metus klubas suorganizavo per 30 turnyrų ir 250 renginių. Iki pirmojo klubo gimtadienio suburtas nemenkas klubo narių skaičius – parduota beveik 200 narysčių. Nuo 2006 m. Sostinių golfo klubo vaikų “Pipiro” akademijoje auga ir naujoji golfo žaidėjų karta. 2007 m. vasarą buvo suorganizuota vaikų golfo stovykla. Į golfo aikštyną užsuka ir vis daugiau moterų, kurios 2006 m. įkūrė “moterų klubą”. Klubo dalyvės renkasi kartą per savaitę, žaidžia golfą, dalinasi įgūdžiais ir maloniai leidžia laiką klubo name esančiame restorane. 2006-2007 m. žiemą aikštyne buvo įrengtos slidinėjimo trasos, kurias planuojama įrengti kasmet, atsižvelgiant į oro sąlygas.

Pasiekimai
2008 m. Sostinių golfo klubo aikštynas JAV žurnalo “GOLF INK” buvo išrinktas geriausiu nauju 2008-ųjų metų projektu tarptautiniame divizione (visas pasaulis, išskyrus JAV). Projektas aplenkė tokus “grandus” kaip Jack Nicklaus projektuotas Punta Espada golfo klubas Dominikos Respublikoje bei Pete Dye aikštynas Mission Hills golfo klube Kinijoje.

 
 

Kontaktai


  • Pipiriškių kaimas, Pastrėvio sen., Elektrėnų savivaldybė, LT-21331
  • +370 619 99 999
  • info@capitals.lt

Naujienlaiškis